Yazar Arşivi: birol_e86xruqn

ankara sprey poliuretan

ankara sprey poliuretan sprey poliuretan ankara sprey poliuretan köpük sprey poliuretan yalıtım sprey poliuretan izolasyon ankara sıkma köpük ankara izolasyon fiyatları ankara yalıtım fiyatları ankara yalıtım malzemesi ankara köpük yalıtım Devamını Oku »

Sprey Poliüretan Artemit Çatı Ters Tavan

Fabrika ( tekstil, atölye vb. ) ve imalathanelerin tavanları bilindiği üzere tek kat oluklu levha ile kapatılmıştır. çalışan personelin kışın soğuktan ve yazın sıcaktan etkilenmemesi için sprey poliüretan köpük oluklu atermit çatı kaplamaları ters tavan uygulamasında diğer yalıtım malzemeleri ile kıyaslanamayacak ölçüde bir çözüm ortağıdır. Devamını Oku »

SU YALITIMI

Yapılarımıza zarar veren en önemli faktörlerden biri de sudur. Yapılarımız; yağmur, kar, toprağın nemi, yapının inşa edildiği zemindeki yeraltı suyu gibi dış kaynaklı su ile banyo ve tuvalette kullanılan iç kaynaklı suya maruz kalır. Yapımızı ve konforumuzu tehdit eden sudan korunmak için yapılan işlemlere su yalıtımı denir. Su Yalıtımı Nerelere Uygulanır? Su yalıtımı, binalarımıza suyun girebileceği alanlara yapılır. Bunlar; toprak ... Devamını Oku »

SES YALITIMI

Ses konusunun çok iyi bilinmesi ses yalitiminda etkili sonuçlarin alinmasina vesile olacaktir. Ses, bir ortam içerisinde titresimlerden olusan fiziksel bir hareket seklinde yayilir. Titresim yüzdesi genis bir dizi üzerinde degisebilir. Eger bu hareket isitme frekansi dizisi içinde ise kulak ve diger yardimci alici organizmalar tarafindan ses olarak algilanir. Sesin bir noktadan ötekine iletimi için, elastik bir ortamin varligi gereklidir. Bazen ... Devamını Oku »

ISI YALITIMI

Binalarda ısı yalıtımı; mevsim şartlarına göre binayı ısıtmak veya soğutmak için sağlanan soğuk ya da sıcak havanın dışarıya kaçmasını/girmesini önleyerek ısı ekonomisi ve ısıl konfor sağlamak amacıyla yapılır. Bina yapımındaki gelişmeler ile birlikte, yapılar kalın boyutlu ve ağır malzemelerden narin-ince boyutlu hafif malzemelere geçmiştir. Bu durum, sağladığı birçok yarar yanında yapı fiziği ve ısı yalıtımı konularında daha dikkatli davranmak gereğini ... Devamını Oku »

Sprey Poliüretan Köpük Soğuk Hava Deposu

Soğuk meyve depoları (elma, portakal, limon vb) Balık, tavuk ve sakadat depoları Donmuş gıda depoları Konserve, salamura depoları Margarin depoları, ilaç depoları Et ve süt mamülü her türlü gıda depoları Mantar üretim tesisleri ve bozulabilecek her türlü ürün depoları… Devamını Oku »

Sprey Poliüretan Köpük Teras Yalıtımı

Öncelikle toz, nem ve oynak malzemelerden temizlenen açık terasın, beton yüzeyine sprey poliüretan uygulanır. Daha sonra sprey poliüretan üzerine istenilen kalınlıkta beton şap uygulanabilir. Sprey poliüretan Uygulanan alan sıkça kullanılan bir mekan değilse çakıl serilebilmektedir. Ya da ultraviole koruyucu boya sürülebilir. Kapalı çatı uygulamasında son kat olduğundan, zemin bütün toz ve rutubet temizlendikten sonra sprey poliüretan uygulanılır ve böylece bırakılabilir. ... Devamını Oku »

Likit Mebran

Temel ve perde duvarlar, teras çatılar, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon gibi ıslak hacimler, prefabrik yapılar ve hareketli zeminler, binaların kuzey cepheleri, korozyona karşı korunacak metal yüzeylerde kullanılır. – Uygulamadan önce karışım iyice karıştırılarak homojenize edilir. – Uygulama yapılacak yüzey kuru, tozsuz ve temiz olmalıdır. – Mala ile uygulamalarda direkt kullanılır. Fırça ile uygulamalarda tolüen veya benzin ile inceltilir. – ... Devamını Oku »